Новости

У недељу месопусну, 6/19. фебруара 2017. године, у Саборном храму Светог великомученика Георгија у Новом Саду, Eвхаристијским сабрањем началствовао је Епископ новосадски и бачки господин Иринеј, уз саслужење протопрезвитерâ-ставрофора: Миливоја Мијатова, архијерејског намесника новосадског првог, Милоша Весина, пароха јужночикашког и ленсиншког и Душана Колунџића, братства Саборног храма, као и новосадских ђакона.
У среду, 2/15. фебруара 2017. године, на празник Сретења Господњег, у Саборном храму Светог великомученика Георгија у Новом Саду, Eвхаристијским сабрањем началствовао је Високопреосвештени Митрополит загребачко-љубљански господин Порфирије, уз саслужење Епископа новосадског и бачког господина Иринеја и Епископа франкфуртског и све Немачке господина Сергија
У понедељак 13. и у уторак 14. фебруара 2017. године, у Владичанском двору у Новом Саду, одржан је трећи састанак Мешовите комисије Српске Православне Цркве и Хрватске бискупске конференције чији је задатак да заједнички размотри улогу Алојзија Степинца пре, за време и после Другог светског рата.
Владика Иринеј: „Онај ко се покаје за своје заблуде, страсти и пороке, и крене натраг у дом Божји, у Цркву Божју, тај је доживео духовно Васкрсење”.
С обзиром да успомена на Светог Кирила Словенског у 2017. години пада у понедељак Прве седмице Свете Четрдесетнице - 27. фербуара, Свети Архијерејски Синод је препоручио Високопреосвећеној и Преосвећеној господи епархијским Архијерејима Српске Православне Цркве да се у храмовима посвећеним Светом Кирилу Словенском његов спомен обележи у Сиропусну суботу, 25. фебруара. Такође, подручно свештенство треба да позове верне који обележавају Светог Кирила као своју крсну славу да исту такође прославе у поменути дан.
Први овогодишњи говорник на трибини Савремени човек и савремени свет био је Његово Преосвештенство Епископ крушевачки г. др Давид. Трибина је одржана у четвртак, 9. фебруара 2017. године, у свечаној дворани Библиотеке Матице српске.