Новости

На празник Светих првоврховних апостола Петра и Павла, 29. јуна/12. јула 2018. године, свету Литургију у Световаведењској обитељи манастира у Бођанима служио је Епископ новосадски и бачки господин Иринеј, уз саслужење Епископа мохачког господина Исихија, протонамесника Брана Миловца, архијерејског намесника бачкопаланачког, протонамесника Миладина Бокорца, архијерејског намесника жабаљског, презвитера Синише Тривића, као и новосадских ђакона, уз појање братства Светоархангелске обитељи манастира Ковиља и братије бођанског манастира.
У шесту недељу по Педесетници, 25. јуна/ 8. јула 2018. године у Саборном храму Светог великомученика Георгија у Новом Саду, свету Литургију служио је Епископ мохачки Исихије, уз саслужење протопрезвитерâ-ставрофора Миливоја Мијатова, архијерејског намесника новосадског првог, Ђорђа Ђурђева, настојатеља Саборног храма у Новом Саду, као и братства Саборног храма и новосадских ђакона. Светој Литургији је присуствовао и Његово Преосвештенство Епископ новосадски и бачки Иринеј.
Житељи Деспотова су прославили своју храмовну славу – Рођење Светог Јована Претече – Ивањдан.
Није могуће тачно одредити када је сазидан данашњи храм у Деспотову. Зна се да је године 1787. подигнут наос храма. Касније је сазидан звоник и покривен даскама. Такође је познато да је у Деспотову постојао богослужбени живот и пре 1787. године. О томе сведочи антиминс из 1728. године. Иконостас, који је је осликао Јован Исајиловић из Даља, има изузетну уметничку вредност. Године 1871. звоник је обложен бакром. Од 1958. године храм се налази под заштитом Покрајинског завода за заштиту споменика културе и од великог је значаја.
У суботу 24. јуна/ 7. јула 2018. године на празник Рођења светог Јована Крститеља и Претече Господњег, у Саборном храму Светог великомученика Георгија у Новом Саду, Евхаристијским сабрањем началствовао је Епископ новосадски и бачки господин Иринеј, уз саслужење Епископа мохачког господина Исихија, протопрезвитера-ставрофора Миливоја Мијатова, архијерејског намесника новосадског првог, протонамесника Миодрага Шипке, архијерејског намесника суботичког, као и братства Саборног храма и новосадских ђакона.
Његова Светост Патријарх српски Иринеј примио је 30. јуна 2018. године у Патријаршији српској у Београду Његову Еминенцију кардинала Пјетра Паролина, државног секретара Свете столице.
У четвртак, 15/28. јуна 2018. године, у Светогеоргијевском храму у Новом Саду, Његово Преосвештенство Епископ новосадски и бачки господин Иринеј, служио је свету Литургију, уз саслужење Епископа мохачког господина Исихија, братства Саборног храма и новосадских ђакона.