Новости

На дан када наша света Црква празнује Обрезање Господа и Спаса нашега Исуса Христа и спомен на Светог Василија Великог, у недељу, 1/14. јануара 2018. године, прослављена је слава придворнe капеле у Новом Саду.
У четвртак 11. јануара 2018. године, на дан празновања Светих 14.000 младенаца Витлејемских, у храму Светог апостола и јеванђелисте Луке у Бегечу, служена је света заупокојена Литургија, а затим и опело новопрестављеном слузи Божјем протопрезвитеру Љубомиру Станковићу, свештенику у пензији.
На празник Светог апостола, првомученика и архиђакона Стефана, 9. јануара 2018.године,Његово Преосвештенство Епископ новосадски и бачки господин Иринеј служио је свету Литургију у Саборном храму у Новом Саду.
На дан празновања Светог првомученика и архиђакона Стефана, 9. јануара 2018. године, на Институту за кардиоваскуларне болести у Сремској Каменици, упокојио се протопрезвитер Љубомир Станковић, умировљени парох сиришки.
Прослављање празника Рођења Господа и Бога и Спаса нашега Исуса Христа, у Саборном храму у Новом Саду отпочело је служењем Великог повечерја и јутрења празника Божића.
Свету Литургију служио је Преосвештени Епископ новосадски и бачки др Иринеј, уз саслужење више свештеника и ђакона.
На Бадњи дан, 6. јануара 2018. године, активни и умировљени свештеници Новог Сада честитали су Његовом Преосвештенству Епископу бачком господину Иринеју празник Христовог Рођења.