На новосадском Кеју жртава рације, у среду, 23. јануара 2019. године, са
почетком у 12,00 часова, биће обележена 77. годишњица Новосадске рације.
У недељу, 7/20. јануара 2019. године, Његово Преосвештенство Епископ новосадски и бачки господин Иринеј прославио је своје Крсно име.
На велики празник Крштења Господњега, сабрало се у новосадском Саборном храму мноштво богољубивих клирика и благочестивог народа Божјег, ради поклоњења Пресветој Тројици, чија је Тајна објављена свету на данашњи Празник.
Поводом предстојећег обележавања 77. годишњице Новосадске рације, у четвртак, 17. јануара 2019. године, у просторијама Црквене општине новосадске, одржан је последњи састанак представника Епархије бачке, Града Новог Сада и Јеврејске општине Нови Сад.
Владика Иринеј: „Пут смирења, служења, жртве и љубави, једини је пут спасења за нас”.
На празник Светог апостола, првомученика и архиђакона Стефана, 9. јануара 2019. године, Евхаристијским сабрањем у Саборном храму у Новом Саду, началствовао је Његово Преосвештенство Епископ новосадски и бачки господин Иринеј, уз саслужење Његовог Преосвештенства Епископа мохачког господина Исихија, братства Саборног храма и новосадских ђакона.