Новости

На дан празновања Светог апостола Андреја Првозваног, 13. децембра 2017. године, у храму Света Три Јерарха у Новом Саду служена је света заупокојена Литургија, а у наставку и опело новопрестављеном слузи Божјем протопрезвитеру-ставрофору Мирку Тишми, умировљеном пароху новосадском.
У уторак, 12. децембра 2017. године, у раним јутарњим часовима, упокојио се у Господу протопрезвитер-ставрофор Мирко Тишма, умировљени парох новосадски.
Научни скуп на тему: „Богословље и духовни живот Карловачке митрополије”, отворен је у понедељак, 11. децембра 2017. године, у свечаној дворани Матице српске.
Његова Светост Патријарх српски г. Иринеј началствовао је 3. децембра 2017. године светом архијерејском Литургијом у храму Светих апостола Петра и Павла у Подворју Српске Православне Цркве у Москви.
У сали црквених сабора у храму Христа Спаситеља у Москви, где се одржавао Архијерејски Сабор Руске Православне Цркве од 29. новембра до 2. децембра 2017. године, предстојатељи и представници помесних Православних Цркава обратили су се учесницима Сабора пригодним говорима на завршној свечаној седници
По благослову Његовог Преосвештенства Епископа бачког Иринеја, на празник Ваведења Пресвете Богородице у манастиру Бођанима, празнично бденије и свету Литургију служио је Преосвештени Епископ крушевачки Давид