Новости

Епископ Исихије: „Свети Николај је један од највазљубљенијих светитеља у хришћанству“. Спомен на Пренос моштију Светог оца Николаја је прослављен у Епархији бачкој, посебно свечано у храмовима који овог дивног угодника Божјег славе као свог заштитника – у Новом Саду, Сивцу, Каћу, Жабљу, Змајеву, Плавни, Равном Селу и другим местима.
 Светом Литургијом у Светосавском храму и свечаном академијом у Српском народном позоришту, у Новом Саду је прослављен велики догађај ‒ најзначајнији подухват мисионарског деловања Светога Саве ‒ чије плодове данас уживају и Српска Православна Црква и српски православни народ.
Саопштење за јавност Светог Архијерејског Сабора Српске Православне Цркве са редовног заседања одржаног у манастиру Жичи и Београду од 9. до 18. маја 2019. године
Саопштење Светог Архијерејског Сабора Српске Православне Цркве о Косову и Метохији
Владика Јован: „Најдубље стваралаштво треба да добије вечни значај, да нам васкрсне српска култура и српски простор”.
Свети Архијерејски Сабор Српске Православне Цркве примио у згради Патријаршије председника Републике Србије г. Александра Вучића и председавајућег Председништва БиХ г. Милорада Додика