Владика Иринеј: „Будимо судеоници Христовога Преображења, сарађујмо са
Његовом љубављу и благодаћу, како би и наше биће, наш живот, били у Њему преображени“.
Владика Иринеј: „Свако од нас је учесник свете Литургије. Сви саслужујемо, нема немих и пасивних посматрача“.

Импонује Ваша обавештеност о унутарцрквеним збивањима, па и о најновијим, која још нису позната ни свим члановима Светог Синода јер она и постају службено актуелна тек пошто буду на дневном реду синодске седнице. Претпостављам да имате сталне инсајдере у Патријаршији, али Вас уједно љубазно молим да узмете у обзир и чињеницу да Вам они – или неки од њих – уз информације пласирају и дезинформације. То се види и из Ваших мени упућених питања.
„Олуја је погром“ – назив је централне свечаности одржане 4. августа 2019. године на платоу испред манастира Крушедола, поводом обележавања Дана сећања на страдале и прогнане Србе у војно-полицијској акцији Хрватске. Парастос пострадалима служио је Његова Светост Патријарх српски г. Иринеј, уз саслужење архијерејâ Српске Православне Цркве. У име Његовог Преосвештенства Епископа бачког г. Иринеја, молитвено учешће у свечаном догађају је узео Епископ мохачки г. Исихије.
Данас Црква слави најнеобичнијег човека који је живео на земљи Божјој. Толико
необичног и толико изузетног да га је Господ узнео на Небо. Откуда то? Отуда,
браћо и сестре, што је он био неисказано велики исповедник Бога Истинитога.
Човек огњене вере!

Преподобни Јустин Ћелијски, 1974. године, Илиндан у манастиру Ћелије