Новости

Као и претходних једанаест година, следујући Спаситељевим речима да љубимо једни друге као што Он нас љуби (Јов. 15, 12), Српска православна Црквена општина новосадска је у сарадњи са Јеврејском општином, Римокатоличком жупном црквом Име Маријино, Словачком евангеличком Црквом, Реформатском хришћанском Црквом и Исламском заједницом Србије у Студију М, 19. новембра 2017. године, одржала дванаести добротворни концерт представника традиционалних Цркава и верских заједница.
У суботу, 18. новембра 2017. године, у Саборном храму Светог великомученика Димитрија у Даљу, служена је Света заупокојена Литургија и парастос поводом шест месеци од упокојења Епископа осечкопољског и барањског Лукијана.
СРПСКА АКАДЕМИЈА НАУКА И УМЕТНОСТИ

ОГРАНАК САНУ У НОВОМ САДУ

има част да Вас позове нa предавање које ће одржати:

Његово Преосвештенствo Епископ бачки Господин Иринеј

ДУХОВНИ ОСНОВИ

САВРЕМЕНЕ ЕКОЛОШКЕ СВЕСТИ
Његово Преосвештенство Епископ новосадски и бачки г. Иринеј учествовао је, у петак, 17. новембра 2017. године, у свечаном отварању и раду округлог стола на тему: „Косово и вМетохија – јуче, данас, сутра”. Присутнима у свечаној дворани Матице српске, Владика Иринеј је рекао да су Косово и Метохија наша трајна тема и да није питање само географије, политике, међународних односа, и томе слично.
Нови Сад, престони град Епархије бачке, 16. новембра 2017. године, свечано је прославио своју славу – празник Обновљења храма Светог великомученика Георгија ‒ Ђурђиц.
Његово Преосвештенство Епископ новосадски и бачки г. Иринеј присуствовао је 13. новембра 2017. године, у свечаној дворани Матице српске, свечаном отварању научног скупа „Књиге о Његошу” .