Саопштења

Заиста охрабрује, па чак и радује, изјава надбискупа београдског г. Станислава Хочевара, дата у његовом саопштењу за јавност од 4. новембра, да „даје прву и последњу изјаву у вези чланка у дневном листу Политика” и да ће „упутити писмо с предлогом за дијалог Светом Архијерејском Синоду СПЦ”.

Саопштење Светог Архијерејског Синода Српске Православне Цркве
поводом изјаве надбискупа београдског Станислава Хочевара

Као део јединствене саборне и васељенске православне породице, Српска Православна Црква је благодарна Господу и изражава задовољство што ће се, после вишедеценијских припрема, 12. фебруара 2016. године, на Куби сусрести поглавар најмногољудније Православне Цркве, Његова Светост Патријарх московски и сверуски г. Кирил, и поглавар Римокатоличке Цркве, Његова Светост папа Фрања.

Вечерњe новости” су 18. јануара објавиле текст свог новинара Р. Драговића са основном поруком, садржаном већ у наслову, да су митрополит црногорско-приморски Амфилохије и епископ бачки Иринеј 16. јануара посетили Ватикан да би „уговарали папину посету Београду”.

Званична делегација Светог Синода Српске Православне Цркве, коју су сачињавали митрополит црногорско-приморски др Амфилохије, епископ бачки др Иринеј и професор др Дарко Танасковић, посетила је Ватикан 16. јануара текуће године.